Małe kino społecznościowe-remont i adaptacja sali Domu Parafialnego przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. Bł. Jolanty w Kostrzynie
Małe kino społecznościowe-remont i adaptacja sali Domu Parafialnego przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. Bł. Jolanty w Kostrzynie

Relikwie św. Charbela /Szarbela/ w naszej parafii

  • Dnia 6 kwietnia 2017

Relikwie św. Charbela /Szarbela/ w naszej parafii

26 marca nawiedziły naszą parafię relikwie niezwykłego świętego z Libanu.   

Kim jest św. Charbel?

To niezwykły mnich i pustelnik, święty Katolickiego Kościoła Maronickiego w Libanie, żyjący w latach 1828-1898. Zasłynął z ponad 24 000 cudów i uzdrowień, które miały miejsce za jego wstawiennictwem, także wśród wyznawców innych religii.  Nie tylko przez pryzmat czynionych cudów należy patrzeć na św. Charbela, ale także jego życia wypełnionego nieustanną modlitwą i ascezą. Po 23 latach spędzonych we wspólnocie klasztornej, kolejne 23 lata spędził w pustelni św. Piotra i Pawła, w celi o wymiarze 6 metrów kwadratowych. Nosił włosiennicę, spał parę godzin do dobę, modlił się i pościł spożywając jeden bezmięsny posiłek dziennie. Wykonywał wszystkie polecenia zwierzchników, jak i innych, w każdym bowiem widział wolę Boga. Codziennie odprawiał Mszę św. w kaplicy eremu, długo się do niej przygotowywał, a po jej skończeniu przez 2 godziny trwał w dziękczynieniu. Po śmierci, aż do kanonizacji w 1977 r. ciało jego nie uległo rozkładowi. Do tej chwili także wydobywał się z niego tajemniczy płyn, czerwonawy olej, który ma właściwości uzdrawiające.

Maria Głowacka

bjolanta

FREE
VIEW