Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

... więcejmniej

17 godzin temu

Uroczystość Bożego Ciała została ustanowiona w XIII wieku, aby w szczególny sposób uczcić obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. 🙏

📖 Jej początki wiążą się z objawieniami św. Julianny z Cornillon, która pragnęła, aby w Kościele istniało osobne święto poświęcone Najświętszemu Sakramentowi. W 1264 roku papież Urban IV oficjalnie ustanowił święto Bożego Ciała dla całego Kościoła. ⛪🌿 Procesje ulicami miast i wsi mają przypominać, że wiara nie jest zamknięta jedynie w murach świątyni, ale jest obecna w codziennym życiu ludzi. To także wyraz wdzięczności za dar Eucharystii oraz publiczne świadectwo wiary.💛 Boże Ciało to dzień modlitwy, wspólnoty i refleksji nad tym, co naprawdę ważne. Niech będzie okazją do zatrzymania się, spotkania z bliskimi i umocnienia duchowego.🙏 Błogosławionego i pełnego pokoju świętowania Bożego Ciała! ... więcejmniej

3 dni temu
Image attachment
Image attachment
Image attachment
Image attachment
Image attachment

🙏🌿 Uroczystość Bożego Ciała 🌿🙏

Dziś odbyła się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, podczas której mogliśmy publicznie wyznać naszą wiarę i oddać cześć Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. 🙏⛪Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. 🙏Bóg zapłać osobom przygotowującym ołtarze 🌿🌸, służbie liturgicznej, dzieciom sypiącym kwiaty, niosącym feretrony i sztandary, strażakom 🚒, organiście oraz wszystkim wiernym, którzy tak licznie uczestniczyli w procesji eucharystycznej.Szczególne podziękowanie kierujemy do Pana Boga za dar pięknej pogody ☀️Niech Chrystus, który jest Światłością świata, prowadzi nas każdego dnia drogą wiary, nadziei i miłości. ❤️✨Bóg zapłać wszystkim za obecność, modlitwę i zaangażowanie! 🙏 ... więcejmniej

3 dni temu

... więcejmniej

4 dni temu

... więcejmniej

5 dni temu

Szczęść Boże,

zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w zorganizowaniu kwiatków na Boże Ciało. Jeżeli ktoś może ofiarować kwiaty z ogrodu, to można przynosić do Kaplicy po Mszy św. ... więcejmniej

5 dni temu